STELAŻE DO ŁÓŻKA

Stelaż to obok materaca najważniejsza część łóżka. Często przy wyborze skupiamy się w głównej mierze na łóżku oraz wyborze odpowiedniego materaca. Tymczasem równie istotną kwestią jest dobór prawidłowo dopasowanego stelaża, który zapewni stabilne podparcie materaca, umożliwiając swobodną wentylację powietrza, co przełoży się na wieloletnią trwałość i żywotność powierzchni spania. Stelaż powinien być wykonany z trwałych, giętych listew rozmieszczonych w odpowiednich odległościach, dzięki czemu zachowana zostanie cyrkulacja powietrza, która wpłynie na higienę i jakość funkcjonowania materaca. W obecnej ofercie produktowej dostępne są proste stelaże bez regulacji, jak i nowoczesne z możliwością regulacji zagłówka i podnóżka. Należy również pamiętać o prawidłowym łączeniu stelaża z materacem. Nie każdy model materaca pasuje do danego stelaża, źle dobrany stelaż wpłynie negatywnie na pracę materaca, co może doprowadzić do szybszego zniszczenia i zużycia produktu.

Stelaże bez regulacji

Stelaże o nieskomplikowanej budowie, która opiera się na zastosowaniu giętych listew bukowych lub brzozowych, które rozmieszczone są w kilku centymetrowych odległościach umożliwiających swobodny przepływ powietrza. W wielu modelach istnieje możliwość regulacji twardości na odcinku lędźwiowym za pomocą specjalnych suwaków. Przekłada się to na jeszcze wyższy komfort i jakość wypoczynku.

Stelaż bez regulacji Duoflex NV Relaks

Stelaże regulowane

Regulowane stelaże dostępne są w dwóch wersjach: z regulacją manualną lub z regulacją elektryczną za pomocą specjalnego pilota. Regulacja wysokości zagłówka i podnóżka to udogodnienie, które sprawdzi się w sypialniach zarówno osób ceniących wygodę, jak i osób chorych, stale leżących w łóżku. Budowa stelaży regulowanych opiera się również, jak w przypadku klasycznych stelaży, na wysokiej jakości giętych listwach — bukowych lub brzozowych — które stanowią stabilną podporę dla materaca. Stelaże regulowane współpracują z określonymi rodzajami materaca.

Stelaż regulowany Lignum EL2 Relaks